SAMEX

Utrzymaj stałe ciśnienie z elko-mat EDER
Utrzymywanie stałego ciśnienia
Rozprężanie
Zasilanie
Odgazowanie

Wypróbuj już teraz
Multicontrol MCM & MCK
Multicontrol COOL MCC
Topcontrol TCM

MULTICONTROL & TOPCONTROL

Multicontrol kompakt MCK to kompaktowy automat służący do rozprężania oraz utrzymywania cińnienia na stałym poziomie. Bezciśnieniowy (zawór bezpieczeństwa 0,5 bara) zbiornik rozprężeniowy dobudowany jest do jednostki sterowania. W przeciwieństwie do membranowych zbiorników rozprężeniowych objętość zbiornika MCK wykorzystywana jest w 100%! Medium i powietrze atmosferyczne oddzielone są od siebie wewnątrz zbiornika za pomocą najwyższej jakości wymiennej membrany.

Dzięki czterem systemom: ,,solo”, ,,duo”, ,,maxi” i ,,twin” oraz dzięki podwyższonemu zakresowi ciśnienia roboczego poszerzonego jeszcze bardziej zakres zastosowań.

Pojemność instalaci: od 45 do 500 litrów
Gorne ciśnienie użyteczne: 4,0; 5,6; 6,6 lub 8,1 barów

Multicontril modular MCM to modułowy automat służący do rozprężania oraz utrzymywania ciśnienia na stałym poziomie, przeznaczony do połączenia z bezciśnieniowymi zbiornikami ekspansyjnymi EG (zawór bezpieczeństwa 0,5 bara).
Dzięki czterem systemom: ,,solo”, ,,duo”, ,,maxi” i ,,twin” oraz dzięki podwyższonemu zakresowi ciśnienia roboczego poszerzonego jeszcze bardziej zakres zastosowań: górne robocze ciśnienie użyteczne wynosi 16 barów!

Instalacja może zostać dostosowana do indywidualnych potrzeb w zakresie ciśnienia pracy, temperatury i objętości rozprężania.
Przewidziano możliwość zastosowania dwóch głównych zbiorników, co daje stuprocentowe bezpieczeństwo pracy.

Topcontrol modular MCM to modułowy automat służący do rozprężania oraz utrzymywania ciśnienia na stałym poziomie, przeznaczony do połączenia z bezciśnieniowymi zbiornikami ekspansyjnymi EG (zawór bezpieczeństwa 0,5 bara).

Dzięki zastosowania sterowania elektronicznie licznika obrotów pomp utrzymujących ciśnienie oraz elektrycznych zaworów przelewowych uzyskano możliwość ogromnego zakresu zastosowań poszczególnych typów urządzeń. TCM jest dostępny w czterech wersjach: ,,solo”, ,,duo”, ,,maxi” i ,,twin”. Górne robocze ciśnienie użyteczne wynosi 23,5 bara.

Zewnętrzne ustawienia pożądanej wartości ciśnienia sprawia, że instalacja TCM jest szczególnie elastyczna i dpasowuje się się do najróżniejszych wymagań.

MULTICONTROL COOL

Myśl przewodnia serii produkcyjnej EDER MUlticontrol cool odpowiada koncepcji serii MCM. Istotna różnica tkwi w materiałach, z których wykonywane są instalacje MCC:

 • Zbiornik ze stali nierdzewnej(odporność na korozję)
 • Membrany szczególnie elastyczne i odporne na dyfuzję
 • Odporne na korozję wanny wychwytujące ze specjalnych tworzyw sztucznych dla kontrolowanego gromadzenia kondensatu (dostępne jako wyposażenie dodatkowe)
 • Zamontowana fabrycznie jednostka sterująca z termiczną izolacją pomiędzy kompaktowym modułem hydraulicznym a umieszczoną w górnej części elektroniką sterowania
 • Materiały odporne na korozję w obszarach, w których może występować kondensacja
 • Seryjne wyposażenie w instalację odgazowywania, instalacja zasilająca dostępna jako wyposażenie dodatkowe
 • Pracująca cicho pompa podtrzymująca stałe ciśnienie (wariant solo, duo i maxi)
 • Najniższa temperatura w miejscu łączenia może wynosić maksymalnie -10°C. W przypadku konieczności sprostowania wyższym wymogom oferowanie są indywidualne rozwiązania!

WYPOSAŻENIE DODATKOWE

UZDATNIENIE WODY
Odpowiednie uzdatnienie wody chroni instalację grzewczą przed ,,kamiennym udarem” związanym z osadzaniem sie kamienia (węglan wapnia i magnezu). MOduły elko-mat EDER MWE, elko-mat EDER R-MWE (obydwa służą odkamienianiu wody) oraz elko-mat EDER MVE (moduł całkowitego odsalania/demineralizacji wody) przeznaczone są do uzdatniania wody uzupełniającej w połączeniu z elektryczną kontrolą wydajności wymiany jonowej.

Sprawdź naszą ofertę

MULTICONTROL & TOPCONTROL
Urządzenie Elko-mat EDER Multiocontrol służą do wolnego od strat przejmowanie objętości rozprężania oraz do utrzymywania ciśnienia na stałym poziomie w zamkniętych instalacjach grzewczych, klimatyzacyjnych i chłodnczych.
MULTICONTROL COOL

Instalacje podtrzymujące ciśnienie w systemach chłodzących
Specjalne wymogi, którym instalacja MCC jest w stanie sprostać:

 • różnice temeratur wewnatrz systemu
 • wahania temperatury w miejscu zamontowanej instalacji
 • kondensacja

WYPOSAŻENIE DODATKOWE

 • Zbiorniki ekspansyjne
 • Zbiorniki wstępne
 • Uzdatnianie wody
 • Multicontrol Autofill MCA

Najważniejsze korzyści:
EDER multicontrol i topcontrol to:

 • perfekcyjność zastosowań
 • zindywidualizowane rozwiązania
 • bezpieczeństwo dzięki najwyższej jakości w każdym szczególe
 • nadzwyczaj cich tryb pracy
 • optymalne odgazowanie
 • najnowocześniejsza elektronika i technika sterowania
 • kompaktowa konstrukcja serii MCK
 • modułowa (splitowa) konstrukcja serii MCM i TCM
 • austriacka jakość
 • pełne zaufania partnerstwo trwające dziesiątki lat

OD PIONIERA DO LIDERA
PARTNERSTWO MADE IN AUSTRIA

ZAUFANIE DZIĘKI DOŚWIADCZENIU I JAKOŚCI

W 1992 roku Anton Eder I założył zakład ślusarski i budował w nim swoje pierwsze urządzenia grzewcze, w tym piece kaflowe. W następnych dziesięcioleciach podjęto produkcję pieców łazienkowych, kotłów grzewczych i artykułów metalowych dla wewnętrznych instalacji domowych aż po naczynia ekspansyjne i kompensatory ciśnienia. Te ostatnie pod markami elko-mat EDER Multicontrol wzgl. Topcontrol stały się z czasem produktami wiodącymi na rynku krajwym i są eksportowane do odbiorców od dalekiej północy po daleki wschód

POSTĘP OD CZTERECH POKOLEŃ

,,W wyniku globalizacji rynki podlegają stałym zmianom. Wynika stąd potrzeba oferowania wartości dodanej i utrzymania się na rynku w warunkach walki konkurencyjnej” powiedział Alfred Eder, kierownik działu szprzedaży firmy. Do maksymalnego bezpieczeństwa i zorientowanego na przyszłość długofalowego myślenia przykłada się w firmie EDER nadal najwyższą wagę. ,,Jesteśmy gotowi w każdem czasie wspomagać naszych klientów także po zrealizowaniu dostawy, bo dla nas partnerstwo nie kończy się wystawieniem faktury”.

MADE IN AUSTRIA
– PRODUKT I SERWIS Z JEDNEJ RĘKI

Firma Anton Eder GmbH (Anton Eder sp. z o. o.) jest austriackim producentem zatrudniającym obecnie ponad 100 pracowników. Sam proces produkcyjny realizowany jest w dwóch lokalizacjach w kraju, a dystrybucją na całym świecie zajmują sie regionalni i międzynarodowi partnerzy handlowi. ,,Ważnym jest dla nas rozsądny i stały wzrost wsparty racjonalnym gospodarskim myśleniem” powiedział Alfred Eder, kierownik działu sprzedaży firmy. Cechą wyróżniającą firmę jest poza tym własny serwis zapewniający opiekę wszystkim klientom firmy EDER przez okrągły rok.

pl_PL